Menu

0

0.00€

Pagal KET (Kelių eismo taisykles) motociklu, triračiu ar keturračiu draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis gruodžio – vasario mėnesiais, taip pat, kovo – lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama yra apsnigta ar apledėjusi. Be jokios abejonės, motociklo ar mopedo vairuotojas privalo įvertinti meteorologines sąlygas ir turėti omeny, kad vasarinės padangos yra efektyvios tuomet, kai oro temperatūra – aukštesnė nei 7 laipsniai šilumos. Taigi, kol oro sąlygos leidžia mėgautis motociklų sezonu – drąsiai važiuokime!

Šiltuoju sezonu motociklo priežiūra yra kiekvienam savaime suprantamas dalykas, tačiau daugelis pamiršta paruošti savo motociklą šaltajam sezonui. Tinkamai prižiūrimas motociklas užtikrina ilgą tarnavimo laiką ir saugumą važiuojant 🙂

Prieš pastatant motociklą žiemoti garaže, yra rekomenduojama atlikti žemiau išvardintus dalykus:

  • Nuplauti motociklą

Purvas, kondensatas ir temperatūros svyravimai laikui bėgant susijungia ir sudaro korozijos grupę. Lengviausias būdas to išvengti – nuvalyti ir nupoliruoti motociklą.

  • Pilnai pripildyti degalų baką

Kuo ilgiau stovi degalų bakas ir kuo didesnis įstrigusio oro kiekis, tuo daugiau sumaišties gali būti padaryta jūsų degalų sistemoje. Dėl temperatūros svyravimų sandarioje aplinkoje išgaruos oro drėgmė ir susidarys kondensatas. Metalinis bakas tokiomis sąlygomis pradės rūdyti ir susidarys rūdys, kurios gali susilpninti baką ir galiausiai užkimšti kuro filtrus ir purkštukus.

Be to, degalai senstant genda, jo komponentai išsiskiria į sluoksnius. Vanduo išgaruoja, o tai, kas liko, tampa lipniu laku. Norėdami to išvengti reikia naudoti degalų stabilizatorių (pvz.: IPONE FUEL STABILIZER).

Prieš atidėdami motociklą sezonui, važiuokite juo, kol beveik baigsis kuras ir prieš pastatant motociklą į garažą pripildykite nauju.

  • Įsitikinkite, kad aušinimo skysčio lygis būtų ne žemesnis nei norma

Jei aušinimo skystis senas, nešvarus, būtinai jį pakeiskite. Jei motociklas bus laikomas šaltoje patalpoje, kurioje gali būti minusinė temperatūra, užpildykite sistemą žieminiu aušinimo skysčiu.

  • Gerai išvalykite motociklo grandinę ir sutepkite specialia alyva

Taip pat, įsitikinkite, kad stabdžių sistemos skystis yra švarus.

  • Uždenkite angas ir duslintuvo galus

Tai padaryti verta ne tik dėl to, kad drėgmė nepatektų į cilindrus, bet ir dėl graužikų.

  • Pripūskite motociklo padangas arba pakelkite motociklą su specialiais stovais

Jei motociklą paliksite stovėti vienoje padėtyje ilgą laiką, ant padangų gali susispausti plokštuma. Geriausias būdas to išvengti – jį pakelti taip, kad padangos būtų pakeltos nuo žemės.

Jei nepakeliate motociklo, apsvarstykite galimybę periodiškai perkelti/pervaryti motociklą, kad išvengtumėte plokštumos ant padangų.

  • Įkraukite akumuliatorių

Akumuliatoriaus įkrovimui rekomenduojame naudoti specialius akumuliatoriaus pakrovėjus, kurie užtikrina, jog Jūsų motociklo baterija nenusėstų. Jei paliksite motociklą neprižiūrėję akumuliatoriaus pavasarį tikriausiai teks nusipirkti naują akumuliatorių, nes laikui bėgant visi akumuliatoriai natūraliai išsikrauna. Gero 12 V įkroviklio įsigijimas yra geriausia investicija, kurią galite padaryti norėdami išlaikyti savo motociklo akumuliatorių.

Daugelis žmonių mano, kad tiesiog užkurti motociklą kas kelias savaites žiemą yra geras būdas išlaikyti akumuliatorių. Tikėkite ar ne, tai iš tikrųjų labiau kenkia jūsų motociklui. Šaltu oru varydami motociklą tuščiąja eiga, iš esmės pašalinate alyvą iš cilindrų ir stūmoklių ir naudojate degalus, kurie sukuria daugiau oro bake, kas skatina koroziją ir pan.

  • Uždenkite motociklą specialiu uždangalu

Paskutinis motociklo laikymo žingsnis yra apsaugoti jį specialiu motociklo uždangalu. Galima naudoti ir paklodes, šluostes, antklodes ir pan., tačiau geras motociklo užvalkalas, tinkantis jūsų motociklui, jį apsaugos geriausiai.

Tikimės, kad mūsų patarimai buvo naudingi 🙂

Jeigu turite klausimų susisiekite su mumis!

Tmoto.lt

Parašykite komentarą

Rašyti komentarą