Menu

0

0.00€

Motociklistų apranga apsaugo mus avarijos atveju nuo sužeidimų, tačiau ne visi žino, jog ne visos apsaugos turi Europos Sąjungos saugumo standartus, kurios turi reikšmes. Kaip pavyzdys, apsaugos iš garsiai žinomos Kinijos parduotuvės neturės CE standarto, kas reiškia, jog yra neužtikrinamas saugumas.

Ką reiškia „CE“ ?

Raidės „CE“ yra prancūziškos frazės „Conformité Européene“ santrumpa, kuri pažodžiui reiškia „Europos atitiktis“. „CE ženklas“ yra naudojamas visuose oficialiuose ES dokumentuose. Visa tai susiję su Europos motociklų saugos standartais, todėl norėdami važiuoti motociklu Europoje, turite turėti šiuos standartus atitinkančią apsauginę aprangą. Nuo 2018 m. balandžio mėn. visiems motociklams skirtiems drabužiams taikomas AAP reglamentas, o tai iš esmės reiškia, kad jei jie parduodami kaip apsauginė motociklo apranga, jie laikomi asmenine apsaugos priemone ir turi būti išbandyti oficialioje įstaigoje pagal griežtus reikalavimus, standartus, kad atitiktų AAP reglamentą.

Kaip susiję CE standartai ir AAP? Motociklininkų drabužiai (ypač striukės ir kelnės, nepaisant pirštinių, batų ir apsaugos nuo smūgio) yra sugrupuoti į vadinamąsias asmenines apsaugos priemones – dar žinomas kaip AAP. Standartų rinkinys, „valdantis“ AAP – konkrečiai motociklininkų drabužius, yra CE standartas EN 17092, kuris dabar tapo darniuoju Europos standartu.

CE Tested, Certified or Approved – reikšmės

CE TestedŠis terminas paprastai reiškia, kad gamintojas išbandė visą drabužį arba tik jo dalį savo gamykloje, kuri gali atitikti tam tikrus standartus. Tačiau drabužis nebūtinai yra išbandytas sertifikuotoje bandymų įstaigoje, kad atitiktų oficialiai akredituotus standartus.
CE CertifiedTaip yra saugiau, nes rašoma, kad drabužių pavyzdžiai buvo išbandyti sertifikuotose bandymų patalpose. Tokiu atveju reikia išsiaiškinti, kuri drabužio dalis buvo išbandyta.
CE ApprovedTai reiškia, kad kelios drabužio dalys buvo išbandytos sertifikuotose patalpose ir yra akredituotos atitikti arba viršyti reikalaujamus standartus visose zonose.

Kas yra tikrinama pagal CE saugumo standartą – EN 17092?

Atsparumas smūgiams – vienas didžiausių skirtumų tarp profesionalaus ir laisvalaikio standarto – nors abu yra reikalavimai – yra bandymo būdas, kuriuo nustatomas atsparumas smūgiams. Jis nustato, ar audinys gali atlaikyti / atsispirti smūginiam dilimui. Didesnė nei 5 mm skylė, išbandyta naudojant AART mašiną (pažangų atsparumo dilimui testerį), prilygsta gedimui. Šis bandymas atliekamas taip, kad smūgis galėtų atlaikyti išorinį audinio apvalkalą, o ne jūsų odą.

Plyšimo stiprumas – iš anksto supjaustytas bandinys „ištraukiamas“ ir išmatuoja jėgą, reikalingą jam toliau suplėšyti. Jei atplėšite drabužį aštriu daiktu, jie nori įsitikinti, kad audinį bus labai sunku plėšyti toliau.

Siūlės stiprumas – Siūlės stiprumas tikrinamas ant struktūriškai tvirtų siūlių. Pavyzdžiui, rankovė, pritvirtinta prie striukės korpuso. Jis matuoja jėgą, reikalingą siūlei išplėšti. Jie nori įsitikinti, kad jei nukritote nuo motociklo, tada slyskite, kad siūlės iš gyvybiškai svarbių sujungimo taškų liktų sujungtos.

Matmenų stabilumas – Atliekant šį testą, drabužis turi būti skalbiamas penkis kartus ne įprastoje skalbimo mašinoje, o skalbimo mašinoje, kuri yra skirta audinių bandymams, reguliuojamas vandens greitis, tūris, sukimosi greitis, temperatūra ir kt. Tikslas yra užtikrinti, kad drabužis nesusitrauktų laikui bėgant / skalbiant, užtikrinti tinkamą prigludimą ir užtikrinti, kad drabužio apsaugos būtų tinkamoje vietoje. Susitraukimas negali būti didesnis nei penki procentai.

Nekenksmingumas – ant drabužių naudojamų cheminių medžiagų, pvz., dažų, kiekis turi būti saugus, ypač kai jis liečiasi su jūsų kūnu. Jie tikrina pH, kad įsitikintų, jog jis švelnus odai ir nėra dirginimo. Be to, jie taip pat išbando visas medžiagas, kurios, kaip žinoma, kelia pavojų naudotojo sveikatai arba aplinkai.

Nors pirmiau pateikta informacija visų pirma skirta motociklų drabužiams, atkreipkite dėmesį, kad batai turi atitikti EN 13634:2017 standartus, pirštinės turi atitikti EN 13594:2015, alkūnių, kelių, klubų ir pečių apsaugos pagal EN 1621-1:2012, nugaros apsaugos EN 1621-2:2014 ir krūtinės apsaugos EN 1621-3:2018. EN 1621-4:2013 apima dirželiu įjungiamas oro pagalvių apsaugas, o EN 14021:2013 yra specializuota akmeninė skydo apsauga, tokia kaip naudojama motokrose. Kiekviena iš šių kategorijų turi savo standartų rinkinį, kurį reikia išlaikyti norint gauti sertifikatą.

Numeravimo sistemos „kodų“ reikšmės

Paimkime „EN1621-2:2014“ įvertinimą. Skaičiai po „EN“ rodo, kam apsauga yra įvertinta. „1621“ nurodo, kad prekė yra skirta naudoti motocikluose, o „-2“ nurodo apsaugos sritį. Apsauga, pažymėta EN1621-1:2012, bus skirta beveik visur, išskyrus nugarą. Apsauga, pažymėta EN1621-2:2014, bus skirta tik nugaros apsaugai. Yra du CE apsaugos lygiai: CE lygio 1 ir CE lygio 2 apsaugos. Galiausiai „2014“ nurodo metus, kai standartas buvo įgyvendintas. Standartai turi būti peržiūrimi arba atnaujinami kas kelerius metus.

1 lygio apsauga: maksimali perduodama jėga turi būti mažesnė nei 18 kN, o jokia atskira vertė neturi viršyti 24 kN.

2 lygio apsauga: didžiausia perduodama jėga turi būti mažesnė nei 9 kN ir nė viena vertė neturi viršyti 12 kN.

CE etiketės suskirstymas ir į ką atkreipti dėmesį:

1. Ši piktograma rodo, kad tai yra motociklistų apsauginė apranga (ISO 7000-2618)

2. Apsaugos kategorija ir klasė

3. Patvirtintas žemos temperatūros smūgio bandymas (-10 °C).

4. Patvirtintas smūgio aukštoje temperatūroje (+40 °C) bandymas

5. Apsaugos lygis (1 arba 2)

Apsaugos klasės

CE sertifikuota motociklų apranga, pagaminta po 2018 m., CE etiketėje ar ženkle turės skyrių „Klasė“. Naujausias techninis standartas, pagal kurį galima gauti apsauginės motociklų aprangos CE sertifikatą, yra UNI PrEN 17092, kuris nustato 5 apsaugos klases: AAA, AA, A, B ir C. Šios apsaugos klasės skiriasi priklausomai nuo naudojimo tipo ir apsaugos lygių.

KlasėApsaugos lygis
AAA(prEN 17092-2:2017) Yra aukščiausio lygio apsauga, su kuria galima imtis aukščiausias rizikos lygis. Taip klasifikuojami drabužiai suteikia maksimalią apsaugą, tačiau yra sunkesni ir ne tokie patogūs naudoti.
AA(prEN 17092-3:2017) Tai antras aukščiausias apsaugos lygis, leidžiantis prisiimti įvairiausią riziką, kurią kelia važiavimas motociklu.
A(prEN 17092-4:2017) Tai trečias aukščiausias apsaugos lygis. Apsauga yra mažesnė nei ankstesnių klasių, tačiau drabužiai yra lengvesni ir patogesni dėvėti kasdien.
B(prEN 17092-5:2017) Kai apsaugos nuo dilimo lygis prilygsta A klasei, bet be apsaugų nuo smūgio. Šios klasės drabužiai pasižymi A lygio atsparumu dilimui, tačiau juose nėra apsaugų. Pavyzdžiui, džinsai be apsaugos priklauso šiai klasei.
C(prEN 17092-6:2017) Mažiausiai apsauginėje klasėje randame vadinamuosius „apsauginius elementus“, kurie atsparūs smūgiams, bet ne trinčiai (pavyzdžiui, apatiniai su integruotomis apsaugos nuo smūgių priemonėmis).

Parašykite komentarą

Rašyti komentarą